Hakkımızda




1978 yılında İstanbul‘ da alüminyum ve zamak parça üretimi ile yola çıkan Kormetal, 1986 yılında hafif alaşımlı jant üretim tesisini de bünyesine ekleyerek, gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında tanınan ve aranan Kormetal jantları markasını oluşturmuştur.

Kormetal, 1978’de 30 m² küçük bir atölyede başladığı faaliyetlerine günümüzde 25.000 m² kapalı alana sahip modern tesislerinde, tek çatı altında alçak basınç döküm parça üretimi, yüksek basınç döküm parça üretimi, hafif alaşımlı jant üretimi, KMForged kişiye özel jant üretimi gerçekleştirmektedir. Ar-Ge Merkezi, tasarım, döküm, işleme, boyama ve paketleme birimleri ile birlikte nitelikli insan gücünü çevre dostu üretim anlayışıyla birleştirerek müşterilerin talepleri doğrultusunda geliştirilen, sahip olduğu kalite belgeleri ile kalitesi belgelenmiş alüminyum parçalar üretiyor.

Fabrika, Alçak Basınç ve Yüksek Basınç alüminyum döküm fabrikaları olarak iki ana bölümde faaliyet göstermektedir. Kormetal, bu faaliyetlerinin yanı sıra 2010 yılından bu yana kış lastiğinin mucidi ve Finlandiya markası olan Nokian Tyres lastiklerinin Türkiye distribütörüdür. Ülke genelinde oluşturulan yaygın bayi ağı ile Türk otomotiv pazarına mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan bu üstün nitelikli ürünleri sunmaktadır.


Vizyonumuz

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlamaya çalışarak, teknolojiyi yakından takip ederek ve hale hazırda 40 ülkeye ihracat yapan bir üretici olarak, otomotiv ve alüminyum döküm sektöründe Türkiye’den çıkmış bir dünya markası olmaktır.

Misyonumuz

Alüminyum döküm ve otomotiv sektöründe mühendisliği sanatla birleştirerek, ürettiğimiz yüksek teknolojili ürünlerle müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktır.

parallax background

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

Bilgi Talep Formu

transport2_pic23
Kormetal Sanayi ve Ticaret A.Ş.


0212 694 60 00
info@kormetal.com